דף הבית » מה זה מיצוי צמחים?

קבלת עדכונים מאתר למייל

יצירת קשר עם צוות אורגני

טיפים ומדריכים

מה זה מיצוי צמחים?

צמחים מאז ומעולם, גם בעולם העתיק וגם כיום, היו משמשים עבור רפואה טבעית. כבר בתקופות הקדומות ידעו כי לצמחים יש סגולות ריפוי אשר עוזרות בכל מיני מחלות ובעיות רפואיות. בעשרים שנים האחרונות נראה כי יש חזרה לשימוש בצמחים כמרפא ועזר באופן טבעי למחלות מסוגים שונים ואנשים רבים מתחברים לרפואה מסוג זה ופחות לרפואה הקונבנציונאלית. אנשים רבים לומדים נטורפותיה, אשר משתמשת המון בצמחי מרפא למניעה וטיפול בתחלואים רבים. לצמחי ארצנו יש סגולות רבות ויש להכיר היטב את הצמחים והחלקים שבהם משתמשים לצורכי רפואה. במאמר זה אנו נסביר מהו מיצוי צמחים ואיך ניתן להשתמש בשיטות מיצוי על מנת לקחת מהצמחים את סגולותיהם ולהשתמש בהם לריפוי. 

מהו מיצוי צמחים

מיצוי צמחים אשר נקרא גם טינקטורה הוא אוסף תהליכים אשר בסופם תיווצר תערובת נוזלית אשר ממצה את סוגלותיו של הצמח. למיצוי יש מספר תהליכים מאוד קפדניים שאם הם נעשים באופן נכון, אנו נקבל את התוצאה הטובה שמאפשרת לשימושי רפואה רבים. כדי להכין מיצוי צמחים יש קודם לרכוש ידע רב על סוגי הצמחים וסגולותיהם על מנת להשתמש במיצוי הצמחים באופן בטוח אשר אינו מסכן. לתהליך המיצוי יש מספר שלבים אשר לרוב נעשים בפיקוח של משרד הבריאות. לעיתים יהיו אנשים שיכינו מיצוי צמחים בביתם. מומלץ לעשות תהליך ביתי כזה אך ורק אם אתם מכירים היטב את הצמחים ויודעים לעשות נכון את תהליך המיצוי. 

תהליכי מיצוי צמחים

מיצוי צמחים נעשה לרוב במעבדה למיצוי צמחים מקצועית ובפיקוח. מיצוי צמחים נכון מתחיל בזרעים של הצמחי המרפא. יש לדעת להכיר את הזרעים וצורתם ורוב מומלץ מאוד להשתמש בזרעים אשר גודלו באופן אורגני. את הזרעים הללו זורעים בעדניות ודואגים להם לתנאים המיוחדים שהם זקוקים להם. לאחר זמן מה ניתן להעביר אותם לאדמה ולדאוג להם לטיפול אורגני איכותי הכולל השקיה ודישון בקומפוסט. כמו כן, יש לדאוג לשמירה מפגעי מזג האויר. כאשר הצמחים כר מספיק גדולים, יתבצע תהליך הקטיף. הקטיף נעשה בשלב שלצמח יש פרחים. מן הפרחים מתבצע המיצוי. את הפרחים נדאג לייבש על גבי רשתות בחדר יבש וללא חשיפה לשמש. לאחר שהפרחים התייבשו, נעבור לשלב הטחינה שעוזר לתהליך המיצוי. לאחר שביצענו את כל השלבים האלו נשרה את התערובת במים ואלכוהול לשבועיים- שלושה שבועות. מידי יום יש לערבב את התערובת. לאחר שיעבור הזמן, נסנן את מיצוי הצמח.  כעת כאשר סיימנו את המיצוי, ניתן לערבב עם מיצוי של צמחים נוספים וליצור פורמולה בבקבוק. 

 לסיכום, צמחים יכולים לעזור מאוד לפיתרון בעיות וחולי. על מנת לעשות בהם שימוש יש לדעת את סגולותיו של כל צמח. תהליך מיצוי צמחים הוא תהליך קפדני אשר נעשה בתנאים מסוימים ובפיקוח ומי שעוסק בו חייב לדעת לבצע את שלבי התהליך בצורה נכונה ומדויקת. 

מה אתם חושבים?